Apple CarPlay

Články » Apple CarPlay

1.4.2014 - Apple představuje CarPlay, promyšlenější, bezpečnější a zábavný způsob, jak používat iPhone v autě

 

 

 

Apple představuje CarPlay, promyšlenější, bezpečnější a zábavný způsob, jak používat iPhone v autě. CarPlay bude mít premiéru s předními výrobci automobilů na mezinárodním autosalonu v Ženevě. Apple nabídne uživatelům pomocí funkce Car Play nativní rozhraní pro automobily, které je neuvěřitelně intuitivní a umožňuje telefonovat, používat mapy, poslouchat hudbu nebo číst zprávy pouhým slovem nebo dotykem. Uživatelé mohou snadno ovládat CarPlay z nativního rozhraní automobilu nebo jen stisknou a podrží tlačítko hlasového ovládání na volantu pro aktivaci Siri bez toho, aniž by se museli rozptylovat.

Vozy Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo budou mít premiéru CarPlay již tento týden. Později se k nim pak připojí vozidla společností BMW Group, Ford , General Motors , Honda , Hyundai Motor Company , Jaguar Land Rover, Kia Motors , Mitsubishi Motors , Nissan Motor Company , PSA Peugeot Citroën , Subaru , Suzuki a Toyota Motor Corp.

“CarPlay byl navržen od základů tak, aby řidičům nabídl neuvěřitelný zážitek z používání iPhonu v autě,”uvedl Greg Joswiak, viceprezident společnosti Apple pro iPhone a iOS produktový marketing a dodal:“Uživatelé iPhonu vždy chtějí, aby byl jejich obsah na dosah ruky a CarPlay umožňuje řidiči používat iPhone v autě s minimálním rozptýlením. Máme úžasný lineup partnerů, kteří použijí CarPlay a my jsme nadšení, že bude k vidění již tento týden v Ženevě.”

 

 

Apple vytvářel integraci spotřebitelských technologií do vozů více než deset let. CarPlay přináší propojení vozu a iPhone tak, aby vznikl promyšlený zážitek, který umožňuje řidiči soustředit se na řízení a zároveň mít možnost dělat vše, co chce dělat se svým iPhonem. Jakmile je iPhone připojen k vozidlu s CarPlay integrací, Siri vám pomůže snadno přistupovat k vašim kontaktům, volání, sledovat zmeškané hovory nebo poslouchat hlasové zprávy. Když dorazí příchozí zpráva nebo oznámení, Siri vám umožní zprávu přečíst nebo na ni odpovědět bez toho, aniž byste museli sledovat displej telefonu nebo palubního počítače.

 

 

CarPlay směřuje jízdu k tomu, aby byla více intuitivní tím, že pracuje s mapami, které automaticky předjímají cíle založené na nedávných cestách, kontaktech, emailech nebo textech a zajišťuje, aby pokyny navigace zohledňovaly dopravní situaci a ETA. Můžete se jednoduše zeptat Siri a získat hlasovou turn-by-turn navigaci spolu s mapami, které se objeví na vestavěném displeji vašeho vozu.

 

 

CarPlay poskytuje řidičům přístup k jejich hudbě, podcastům, audioknihám, jednoduchou navigaci a to jak hlasovou tak vizuální. CarPlay také podporuje vybrané zvukové aplikace třetích stran, včetně Spotify nebo iHeartradio, takže můžete poslouchat vaše oblíbené rádio nebo sportovní vysílání přímo v aplikaci během jízdy. Apple CarPlay je k dispozici jako aktualizace pro iOS 7 a pracuje s telefony iPhone 5s, iPhone 5c a iPhone 5. CarPlay bude k dispozici ve vybraných automobilech v roce 2014.

 

 

Instalace:

Pioneer AVH-X8600BT   -   KIA Sportage

Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/jak-vypada-apple-carplay-v-aute-podivejte-se-na-videu/sc-4-a-175617/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink